איך לנקות מיקרוגל?

אוכל ביתי בקלות
שיטות לניקוי מיקרוגל

המיקרוגל הבייתי הוא המכשיר שאנחנו משתמשים בו הכי הרבה ובגלל זה הוא מתלכלך בתדירות גבוהה הרבה יותר מכל מכשיר אחר. שמירה על ניקיון המיקרוגל הבייתי שלכם חשובה לשמירה על הבריאות וההיגיינה של כל בני המשפחה. ניקוי קבוע למיקרוגל מבטיח ביצועים טובים יותר ומניעת הצטברות חיידקים וריחות לא נעימים. כדי שתוכלו להנות ממיקרוגל נקי בבית, הכנו לכם את המאמר הבא בו נחקור פתרונות ניקוי טבעיים ונספק מדריך ניקוי, שלב אחר שלב לניקוי יעיל של המיקרוגל שלכם בקלות! בואו נתחיל.

פתרונות ניקוי טבעיים למיקרוגל הבייתי

כשמגיע העת לניקוי המיקרוגל שלכם, אתם לא צריכים להסתמך על חומרי ניקוי כימיים חזקים כי לא כולם אוהבים להשתמש בהם, במיוחד במכשיר שמחמם את האוכל שלנו ויכול להעביר את החומרים האלו אלינו דרך החימום. ישנם מספר פתרונות טבעיים ויעילים שיכולים לעזור לכם להשיג מיקרוגל נקי ונוצץ:

 • סודה לשתייה: סודה לשתייה היא חומר ניקוי רב-תכליתי שיכול להסיר כתמים עקשניים ולהעלים ריחות מהמיקרוגל. כדי להשתמש בסודה לשתייה ולנקות את המיקרוגל ביעילות מערבבים כף סודה לשתייה עם מים כדי להמיס את הסודה ומתחילים לשפשף את המיקרוגל בעזרת סקוץ'. בסיום התהליך תנגבו את המיקרוגל עם מטלית לחה. הסודה לשתייה תעזור להמיס שומן ולכלוך ותשאיר את המיקרוגל נקי ורענן.
 • לימון: לימון ידוע בתכונות הניקוי הטבעיות שלו. כדי לנקות את המיקרוגל עם לימון, חתכו לימון לשניים וסחטו את המיץ לקערה המתאימה לשימוש במיקרוגל. מוסיפים מעט מים לקערה ומכניסים למיקרוגל. מחממים את הקערה במשך 2-3 דקות, ומאפשרים לאדים לשחרר כל לכלוך או שאריות מזון. תוציאו בזהירות את הקערה ונגבו את פנים המיקרוגל עם מטלית או ספוג. הלימון לא רק ישאיר את המיקרוגל שלכם עם ריח רענן, אלא גם יעזור להסיר כתמים ושומן.
 • חומץ: חומץ הוא עוד חומר ניקוי טבעי רב-עוצמה. מלאו קערה המתאימה לשימוש במיקרוגל בחומץ ומים ביחס שווה. וגם כאן תכניסו את הקערה למיקרוגל ותפעילו למשך 5 דקות. האדים שנוצרו על ידי החומץ יעזור לנקות לכלוך. לאחר מכן תוציאו בזהירות את הקערה ונגבו את פנים המיקרוגל עם מטלית. החומץ יעזור להסיר כתמים ולהעלים ריחות, וישאיר את המיקרוגל נקי ומחוטא.
איך מנקים מיקרוגל?

מדריך ניקוי למיקרוגל שלב אחר שלב

כדי לנקות את המיקרוגל ביעילות הכנו לכם מדריך מפורט, שלב אחרי שלב לנוחיותכם:

 1. תנקו את השאריות: התחילו בהסרת לכלוך מהמיקרוגל כמו פירורי מזון או שאריות נוזל שהותזו לצדדים מתוך המיקרוגל.
 2. תכינו תמיסת ניקוי: בקערה המתאימה לשימוש במיקרוגל, ערבבו מים עם חומץ או מיץ לימון. מרכיבים טבעיים אלה יעילים בחיתוך שומן וזוהמה.
 3. מניחים את הקערה במיקרוגל: הכניסו את הקערה עם תמיסת הניקוי למיקרוגל ותפעילו ל- 5 דקות. האדים שנוצרו יעזרו לנטרל ריחות ולחטא את המיקרוגל.
 4. תנו לזה לשבת: לאחר החימום, השאירו את הקערה בתוך המיקרוגל למשך מספר דקות כדי לאפשר לאדים לחדור ולרכך שאריות קשיחות.
 5. נגבו את החלק הפנימי: תוציאו בזהירות את הקערה מהמיקרוגל, ותכינו קערה נוספת עם מים וסבון ותשפשפו את המירקוגל היטב.
 6. תנגבו לאחר השפשוף: לאחר מכן תקחו מטלית ותנגבו את המיקרוגל משאריות המים והסבון.
 7. נקו את שאר האביזרים: שטפו את הצלחת של המיקרוגל היטב בנפרד במים וסבון, תייבשו ותחזירו למיקרוגל.
 8. נקו את החלק החיצוני: אל תשכחו לנקות גם את החלק החיצוני של המיקרוגל. נגבו אותו עם מטלית לחה או ספוג עם מים וסבון, שימו לב לניקוי של הידיות והכפתורים.
 9. נטרול ריחות: בסיום התהליך, כדי לשמור על ריח רענן במיקרוגל, הניחו קערת מים עם כמה פרוסות לימון או כפית תמצית וניל בתוך המיקרוגל. חממו אותה בחום גבוה במשך 1-2 דקות.

טיפים לתחזוקה קבועה של המיקרוגל שיבטיחו חיי שימוש ארוכים וריח נעים

כדי לשמור על המיקרוגל שלכם נקי וללא ריח, חשוב לעקוב אחר עצות התחזוקה הבאות:

 1. נגבו את החלק הפנימי לאחר כל שימוש: השתמשו במטלית לחה כדי לנגב במהירות את כל הנוזלים או ההתזות בתוך המיקרוגל. זה ימנע מחלקיקי מזון להצטבר ולגרום לריחות רעים.
 2. נקו את החלק החיצוני באופן קבוע: אל תשכחו לנקות גם את החלק החיצוני של המיקרוגל. השתמשו בחומר ניקוי עדין כמו ספריי חלונות כדי להסיר טביעות אצבע, כתמים וכתמי שומן.
 3. הימנעו משימוש בכימיקלים קשים: בעת ניקוי המיקרוגל, עדיף להתרחק מכימיקלים קשים שעלולים להזיק למכשיר או להשאיר אחריהם שאריות רעילות. היצמדו לפתרונות ניקוי טבעיים כדי להבטיח את בריאותכם.

כך תוכלו להבטיח שהמיקרוגל שלכם יישאר נקי ומתוחזק היטב לאורך זמן.

לסיכום

ניקוי קבוע של המיקרוגל חיוני לשמירה על סביבת מטבח בריאה ותשפר את חווית השימוש הכללית שלכם במכשיר. על ידי שימוש בפתרונות הניקוי הטבעיים שהצענו לכם ומעקב אחר מדריך הניקוי שלנו שלב אחר שלב, תוכלו להסיר בקלות כתמים וריחות קשים מהמיקרוגל. בהצלחה!

לכתבה הקודמת לכתבה הבאה